[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با اتحادیه::
اخبار رویدادها::
اخبار علمی::
عضویت در اتحادیه::
بخش آموزش::
مراکز مرتبط::
دریافت فایل::
برقراری ارتباط::
تسهیلات اتحادیه::
پست الکترونیک::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: چهارمین رویداد علمی مشترک بنیاد علمی اکو و اتحادیه برگزار می شود ::
 | تاریخ ارسال: 1402/7/30 | 
) UIMS) و اتحادیه انجمن های ایرانی علوم ریاضی (ECOSF بنیاد علوم اکو (
صمیمانه از شما دعوت می کند تا در مجموعه سخنرانی های رایج در مورد ریاضیات و علوم شرکت کنید.
مرزبندی کارکردهای عملگرهای مثبت و کاربردهای آنها
سخنران:پروفسور دکتر آلابرن آشیرالیف
۲۴ اکتبر ۲۰۲۳
۱۰:۰۰ صبح به وقت پاکستان
۹:۰۰  صبح به وقت ترکیه
۹:۳۰  صبح به وقت تهران
Zoom ID: ۴۹۲۵۸۳
Password: ۸۹۹ ۴۷۸۲ ۳۳۲۶
Zoom Link: https://tinyurl.com/۴uk۸۴wft

 
چکیده سخنرانی: در این پژوهش یک رویکرد انتزاعی برای حل معادلات دیفرانسیل پاره­ای در مدل­سازی فرایندهای مهندسی و فناوری معرفی می­شود. مسائل مختلف محلی و غیرمحلی برای معادلات دیفرانسیل پاره­ای را می­توان به مسائل محلی و غیرمحلی برای معادلات دیفرانسیل معمولی در فضای باناخ با عملگر مثبت نا محدود کاهش داد. مرزبندی توابعی از چند عملگر مثبت مد نظر قرار گرفته است.

بیوگرافی پروفسور دکتر آلابرن آشیرالیف
پروفسور دکتر آلابرن آشیرالیف در ۱۹۵۵ در شهر کُنِکْسیر ترکمنستان به دنیا آمد. وی تحصیلات دبیرستانی خود را در سال ۱۹۷۲ با مدال طلا برای برتری در سطح دبیرستان به پایان برد. در ۱۹۷۷ از دانشگاه دولتی ترکمن فارغ التحصیل شد و در طول تحصیل (۱۹۷۷-۱۹۷۴) برنده جایزه کمک هزینه لنین برای دانشجویان شد.
      وی درجه دکتری خود را در ۱۹۸۳از دانشگاه دولتی وارونژ و دکترای علوم را از همان دانشگاه و موسسه ریاضیات آکادمی علوم اوکراین در ۱۹۹۲دریافت کرد. آشیرالیف برنده جایزه رتبه اول برای دانشجویان دکترا  در زمان  تحصیل خود  در ۱۹۸۳ شد. وی در سال­های ۱۹۷۹، ۱۹۸۵ و ۱۹۹۱ پژوهشگر مهمان در دانشگاه دولتی وارونژ روسیه و در سال های ۱۹۸۸-۱۹۸۷ پژوهشگر مهمان در دانشگاه ایالتی سانتا باربارا در کالیفرنیای آمریکا بوده است. دکتر آشیرالیف از ۱۹۷۷تا ۱۹۹۹ به عنوان مدرس در دانشگاه دولتی ترکمن و به ترتیب نیز به عنوان استادیار(۱۹۸۵)، دانشیار(۱۹۸۹) و استاد (۱۹۹۵) به حرفه ی خود ادامه داد. در سال ۱۹۹۶ آشیرالیف به درجه استاد تمامی ترکمنستان توسط وزیر علوم ترکمنستان نائل گردید.
     پروفسور آشیرالیف از ۱ سپتامبر ۱۹۹۰ تا ۳۰ ماه می ۲۰۱۶، عضو کارکنان دپارتمان ریاضیات و آموزش ریاضیات پایه در دانشگاه فتیح ترکیه و استاد مهمان در دانشگاه بین المللی TTU، ترکمنستان بوده است. ایشان از ۱۵ می ۲۰۱۵، در موسسه ریاضیات و مدل­سازی ریاضی آلماتی قزاقستان به عنوان استاد مهمان؛ از ۱ آوریل ۲۰۱۷، استاد مهمان دانشگاه دوستی ملل روسیه (RUDN)؛ از ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۶ تا ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۱، عضو کارکنان دپارتمان ریاضی دانشگاه خاور نزدیک در قبرس؛ از بهار ۲۰۱۸ تا ۲۲ سپتامبر۲۰۲۱، رئیس دپارتمان آموزش ریاضی در دانشکده آموزش آتاترک و از ۱۷ نوامبر ۲۰۲۱، عضو کارکنان دپارتمان ریاضیات دانشگاه باهسِسِهیر در استانبول بوده است.
      علایق پژوهشی ایشان وسیع و شامل موارد زیر است: مسائل مختلف آنالیز تابعی عددی، مسائل دیفرانسیل و تفاضلی خوش رفتار، ساخت و بررسی طرح­های تفاضلی با دقت زیاد برای معادلات دیفرانسیل پاره­ای، طرح های تفاضلی یکنواخت و فرمول های مجانبی برای مسائل اغتشاش منفرد برای معادلات دیفرانسیل پاره­ای، مطالعه مثبت بودن عملگرهای دیفرانسیل و تفاضلی و ساختار فضاهای کسری تولید شده توسط عملگرهای دیفرانسیل مثبت و تفاضلی در فضاهای باناخ، بررسی طرح های تفاضلی برای معادلات دیفرانسیل پاره­ای تصادفی، مطالعه مسائل شناسایی، حسابان کسری و مدل­سازی ریاضی.
     پروفسور آشیرالیف نویسنده بیش از ۳۸۰ مقاله علمی در مجلات بین المللی و مجموعه مقالات کنفرانسی است. ایشان  نویسنده ۱۲ جلد کتاب، شامل ۲ رساله چاپ شده در مورد نظریه عملگر: پیشرفت­ها و­ کاربردها است که توسط انتشارات بیرکهُیزر به چاپ رسیده است. ویراستار مهمان در ۷ جلد از مسائل ویژه مجلات بین المللی ISI و ویراستار همکار در ۸ جلد مجموعه مقالات کنفرانسی AIP بوده است. او با موفقیت ۳۶ دانشجوی دکترا و ۳۷ دانشجوی کارشناسی ارشد را راهنمایی کرده است. شاخص علمی او در گوگل آکادمیک ۳۷، در پایگاه استنادی علوم ۲۹ و در اسکوپوس ۲۸ است.
      پروفسور آشیرالیف در سال ۲۰۱۵ به عنوان راهبر علم تامسون-رویترز در بخش تحقیقات علمی دنیا از محدوده آسیای مرکزی و در سال ۲۰۱۲ به عنوان عضو آکادمی علوم اسلامی انتخاب شد. در سال ۲۰۱۷ او به دریافت جایزه دیپلم افتخار برای سهم قابل توجهی در توسعه علوم ریاضی از جامعه ریاضی ترکی (TWMS) نایل گشت. به واسطه فعالیت های آکادمیک در ۲۰۱۷ بوسیله ریاست دانشگاه خاور نزدیک جایزه افتخاری طبع و نشر را بدست آورد. در ۲۰۱۹ او برنده جایزه اسکوپوس قزاقستان در بخش جهانی جایزه اسکوپوس شد. در سال ۲۰۲۲ آشیرالیف نشان "مشارکت در توسعه علوم" را از وزیر آموزش و علوم قزاقستان دریافت کرد.
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 77 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اتحادیه انجمنهای ایرانی علوم ریاضی Union of Iranian Societies of Mathematical Sciences
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 41 queries by YEKTAWEB 4624